Pasukan Bola Tampar Wanita Johor Bawa Pulang Pingat Emas

Kontinjen Johor hampiri misi juara keseluruhan Sukma 2022

Syabas buat semua atlet, pegawai dan jurulatih pasukan yang memberi komitmen yang tinggi dalam usaha untuk mencipta sejarah menjadi Juara Sukan Malaysia buat pertama kalinya sejak tahun 1986 penganjurannya.

“Kami bermula agak perlahan, tetapi kami bangkit untuk menang”

Pertembungan sengit dan mendebarkan untuk acara akhir Bola Tampar wanita sudah cukup membuatkan Dewan Bola Tampar MBSA, Shah Alam gemuruh dengan sorakan penyokong.

EMAS KE-63🥇FINAL | BOLA TAMPAR WANITA | JOHOR vs SELANGOR

EMAS KE-62🥇

Berbasikal | Keirin Lelaki

Ridwan Sahrom

Johor | Ridwan Sahrom (Johor)🥇
Kedah
Kedah

Berbasikal | Scratch Women

Perak
Johor | Adibah🥈
Terengganu

Berbasikal | Scratch Men

Terengganu
Perak
Johor | Zulhelmi Zainal🥉

Photo by Majlis Sukan Negeri Johor

EMAS KE-64🥇

Siti Noor Aisyah binti Shahabuddin
menerusi sukan Judo kategori -70kg wanita menyumbang pingat emas ke 64 kontinjen Johor.

Sebagai rekod, Aisyah juga merupakan penyandang juara bagi SUKMA 2018 Perak.

EMAS KE-65🥇

MENEMBAK | 10M AIR PISTOL MIXED

HAZEQ HAQEEM BIN R.AZMI
& NURUL SYASYA NADIAH BINTI MOHD ARIFIN

Photo by Majlis Sukan Negeri Johor

EMAS KE-66🥇

KANU | Traditional Boat Race 500 Meter (L)

  1. AHMAD AMIR KHAN BIN ZAINAL ABADIN KHAN 2. AHMAD ARIFF BIN RASYDAN
  2. MIRZA ADLI BIN SHAHARAZIZ
  3. MOHAMAD NAJMIE BIN MOHD NAJIB
  4. MOHAMMAD FAHMI IZWAN BIN SHAHRIL
  5. MONTOYA RAW AK MICHAEL
  6. MUHAMMAD AIMAN BIN ZAMBERI
  7. MUHAMMAD BAHIJ RABBANI BIN MOHAMAD RIZAL
  8. MUHAMMAD FAKHRULLAH BIN MOHD
  9. RUMAIZE MUHAMMAD NUR RAHMAN
  10. MUHAMMAD RIDZUAN BIN ABDUL AZIZ
  11. MUHAMMAD SHAHRIN HAZIQ BIN MOHD SHAHBIREEN
Photo by Majlis Sukan Negeri Johor

EMAS KE-67🥇

KANU | Traditional Boat Race 500 Meter (W)

  1. FARAH ZULAIKA BINTI TOKIMAN
  2. MURNI BINTI MOHD HIDAYAT
  3. NORKIASAH BINTI ZAENUDDIN
  4. NUR AINA IYLIA BINTI RAHIMI
  5. NUR AMIRAH ANISAH BINTI ABDUL KADIR
  6. NUR AMIRAH AQILAH BINTI ABDUL KADIR
  7. NUR ATASHA NABILA BINTI SARING
  8. NUR FASIHAH BINTI JUNAIDI
  9. NUR SYAHIRAH BINTI FUAD
  10. NURAIN FITRIYA BINTI SELAIMAN SHAH
  11. NURUL NAJIEHA BINTI ZULKIFLI
  12. SITI NURUL MASYITAH BINTI MD ELIAS
Photo by Majlis Sukan Negeri Johor

EMAS KE-68🥇

KANU | Traditional Boat Race 500 Meter (Mixed)

Photo by Majlis Sukan Negeri Johor

EMAS KE-69🥇

Tan Rouxin
200 Meter Kuak Dada (Wanita)
Catatan Masa Akhir : 2.35.93 (PB)

Tan Rou Xin, 15 tahun, meraih emas ke-5 peribadi selepas berjaya mengungguli acara 200 meter Kuak dada wanita pada petang tadi.

Photo by Majlis Sukan Negeri Johor

Sumber : Majlis Sukan Negeri Johor

#LuaskanKuasamuJohor

PERHATIAN:- Pihak kami tidak bertanggungjawab ke atas sebarang komen yg diberikan oIeh pembaca kami. Komen itu adalah menjadi tanggungjawab pemilik akaun Facebook tersebut.

Ikuti juga artikel menarik yang kami kongsikan di bawah ini.

Komen Anda?